Aktualności
W Kargowej ostro biegano! Print E-mail

W dniach 14-15 czerwca 2012r. na terenach przyległych do Gimnazjum w Kargowej rozegrano XIV bieg przełajowy "Kargowiak 2012" oraz masowy bieg w ramach akcji „Polska Biega”.

W dniach 14 czerwca 2012r. rozegrano biegi dla najmłodszych,  od trzylatków do klas trzecich szkoły podstawowej z podziałem na kategorie wiekowe. Rozegrano 16 biegów na różnych dystansach.  W  biegach łącznie udział wzięło 237 dzieci.


Read more...
 
Zapraszamy na XIII Rodzinny Rajd Rowerowy Regionu Kozła Print E-mail

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Regionu Kozła

zaprasza na

XIII Rodzinny Rajd Rowerowy Regionu Kozła

w dniu 2 czerwca 2012 r.

Read more...
 
Wynik V Drużynowych Spławikowych Zawodów Wędkarskich Regionu Kozła Print E-mail

W dniu 3 maja na Obrze nieopodal mostu im. Ferfeta w Zbąszyniu zakończyły się drużynowe zawody wędkarskie Regionu Kozła, w których wzięło udział 5  trzyosobowych drużyn z gmin: Kargowa, Zbąszyń i Zbąszynek.

Read more...
 
Leonard Śliwa (1951-2012) – Pro memoria Print E-mail

W wieku 61 lat , w dniu 29.04.2012 r., po długiej i ciężkiej chorobie odszedł od nas  Leonard Śliwa -  popularyzator muzyki koźlarskiej, instrumentalista, regionalista, wychowawca młodych muzyków, propagator Zbąszynia i Regionu Kozła.


Leonard Śliwa urodził się w 1951 r. w Perzynach, ale  od 1976 r. mieszkał w Wolsztynie. Pochodził z Perzyńskiego rodu Śliwów, był wnukiem Piotra Śliwy,  brata znanego koźlarza Tomasza Śliwy z Chrośnicy.

Read more...
 
Festiwal Kultury Regionalnej w Nowym Kramsku Print E-mail

W dniu 26 kwietnia miał miejsce XII Festiwal Kultury Regionalnej, który tradycyjnie organizuje Zespół Edukacyjny w Nowym Kramsku. Do udziału w tej imprezie zaproszono zespoły folklorystyczne ze szkół podstawowych z Regionu Kozła. Do przeglądu stanęły „ Przyprostyńskie Koziołki” z Przyprostyni kierowane przez p. Gabrielę Kamińską , zespół dziecięcy wchodzący w skład Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca im. T. Spychały z Dąbrówki Wlkp. pod opieką p. Ewy Kubickiej oraz nowokramskie  „Wiolinki” prowadzone przez p. Wioletę Malinowską. Osobną kategorię stanowili najmłodsi uczniowie mistrza Henryka Skotarczyka, którzy demonstrowali umiejętności gry na sierszenkach. Uczniowie ci reprezentowali Zespół Edukacyjny z Podmokli Małych.

Read more...
 
Warsztaty koźlarskie - Szkoła Mistrzów Tradycji Print E-mail

"Nasze bogactwo to młodzi, a jego źródłem są starzy mistrzowie" - Leonard Śliwa


Stowarzyszenie Muzyków Ludowych w Zbąszyniu zaprasza na „Warsztaty Muzyki Tradycyjnej” odbywające się w dniach 1-3 maja 2012 roku w Domu Katolickim w Zbąszyniu przy ul. Plac Rybaki 1.

Read more...
 
Babimojski konkurs piosenki dziecięcej Regionu Kozła Print E-mail

W dniu 17 kwietnia odbył się na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście VI Konkurs Piosenki Dziecięcej Regionu Kozła, w którym wzięło udział 27 uczestników podzielonych na trzy kategorie. W kategorii  I wystąpiło 8 dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, w kategorii II – klasy IV-VI – było 9 uczestników, natomiast w kategorii III – klasy gimnazjalne – zaprezentowało się 10 wykonawców.

Read more...
 
Turnieje par brydżowych o Grand Prix Regionu Kozła Print E-mail

Rozgrywki w ramach Grand Prix Regionu Kozła 2011 roku zostały zakończone. W 6 turniejach rozgrywanych w Kargowej, Babimoście i Zbąszynku wzięły udział ogółem 82 pary przybyłe z województw: lubuskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego.

Read more...
 
Zapraszamy na Drużynowe Spławikowe Zawody Wędkarskie Regionu Kozła Print E-mail

Zapraszamy na Drużynowe Spławikowe Zawody Wędkarskie Regionu Kozła. Zawody odbędą się 3 maja w Zbąszyniu. Więcej w Regulaminie zawodów

Read more...
 
VIII SPŁYW KAJAKOWY RZEKĄ OBRĄ SZLAKIEM KAROLA WOJTYŁY Print E-mail

Cel:

  • propagowanie aktywnych form turystyki,
  • uczczenie pamięci Karola Wojtyły,
  • integracja rodzin i środowiska,
  • promocja walorów krajoznawczo – doliny Obry i Gminy Zbąszyń.
Read more...
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 8 of 21
Unihokej to dyscyplina, która zafascynowała firmę Azetx Piotra Czarczyńskiego, generalnego przedstawiciela marki Qmax z Finlandii. Główna siedziba firmy mieści się w Koninie, gdzie produkowane są  bandy, bramki, kije do unihokeja, piłeczki z certyfikatem IFF oraz inny asortyment sportowy. W naszym internetowym sklepie www.azetx.pl znajdziecie państwo pełną ofertę sprzętu sportowego do unihokeja i rekreacyjnego do Nordic Walking. Wysyłki realizujemy w 24 godziny. Zapraszamy do zakupów.