Aktualności
Szlakiem Brudłów „po górach i dolinach” Regionu Kozła – z myślą o Kopanicy AD 2016 Print E-mail

Jedynym tegorocznym śladem tradycji kopanickich Konkursów Muzyki Ludowej była IX wędrówka Szlakiem Koźlarskim im. Tomasza i Walentego Brudłów. Mimo wielu niesprzyjających okoliczności (13. – pechowa ? -  powojenna edycja  KMl nie odbyła się, a mistrz Jerzy i maestro Gismondo, ze względu na stan zdrowia – podobnie jak i Woźnica szlakowego powozu – tym razem nie mogli jechać z nami), ruszyliśmy na Szlak !

Read more...
 
Szlak koźlarski - 27 czerwca 2015 r. Print E-mail

Szlak koźlarski - 27 czerwca 2015 r. - [PDF]


 
Mazanki wielkopolskie na 3 strunach Print E-mail

Mazanki wielkopolskie na 3 strunach

 
Spotkanie w sprawie programów unijnych Print E-mail

W środę, 27 maja, o godz. 10:00 w Sali Narad Urzędu Miejskiego w Trzcielu odbędzie się spotkanie z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w sprawie nowego okresu programowania 2014-2020 i możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych na planowane do realizacji zadania i projekty  z różnych programów.

Obecność przedstawicieli UM i jednostek gminnych obowiązkowa.Burmistrz Trzciela

Jarosław Kaczmarek

 
XVI Rodzinny Rajd Rowerowy Regionu Kozła - 7 czerwca 2015 r. Print E-mail

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Regionu Kozła zaprasza na XVI Rodzinny Rajd Rowerowy Regionu Kozła w dniu 7 czerwca 2015 r. na trasie Kosieczyn, Zbąszynek, Dąbrówka Wlkp., Chlastawa (Jeziorko Koźlarskie), Nądnia, Nowa Wieś Zbąska, Przyprostynia, Stefanowo Rozpoczęcie Rajdu na parkingu przy kościele w Kosieczynie.

Read more...
 
Najpiękniejsza Wieś Lubuska 2015 Print E-mail

Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich ogłasza konkurs: „Najpiękniejsza Wieś Lubuska 2015”, który został objęty honorowym patronatem Elżbiety Polak - Marszałek Województwa Lubuskiego. W konkursie mogą uczestniczyć sołectwa z terenu woj. lubuskiego.

Read more...
 
XV Festiwal Kultury Regionalnej Nowe Kramsko Print E-mail

Jubileuszowy XV Festiwal Kultury Regionalnej odbył się 23 kwietnia w Zespole Edukacyjnym w Nowym Kramsku pod hasłem „Tradycja to piękno, które chronimy, a nie więzy, które nas krępują”. Poświęcony był przeglądowi umiejętności gry na instrumentach ludowych oraz śpiewu w wykonaniu uczniów szkół podstawowych z Regionu Kozła, którzy kontynuują lokalne tradycje. Udział w tym festiwalu wzięli:

Read more...
 
PARADA MOTOCYKLOWO – SAMOCHODOWA REGIONU KOZŁA Print E-mail

Zarząd Lokalnej Grupy Działania Regionu Kozła organizuje w dniu 10 maja doroczną paradę motocyklowo – samochodową , na którą zaprasza motocyklistów i samochodziarzy z obszaru działania naszego Stowarzyszenia.

Read more...
 
Spotkanie członków Kapituły – Zbąszyń 30.03.2015 r. Print E-mail

W sali szkoleniowej hotelu Podzamcze w Zbąszyniu odbyło się posiedzenie Kapituły RK, którego celem było omówienie zasad przystąpienia gmin do realizacji lokalnej strategii rozwoju obszaru Regionu Kozła w nowym okresie programowania 2014 – 2020. Spotkanie prowadził starosta regionu – Jarosław Kaczmarek – burmistrz Trzciela, który po przedstawieniu celu zebrania, poprosił obecnego podczas obrad prezesa LGD RK – Witold Silskiego o przedstawienie zasad realizacji rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (RLKS) w ramach programu LEADER. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Regionu Kozła przygotowuje opracowanie nowej strategii rozwoju lokalnego na lata 2014 – 2020 i obecnie zajmuje się badaniem obszaru, na którym ta strategia mogłaby zostać wprowadzona.

Read more...
 
MAZANKI WIELKOPOLSKIE Print E-mail


Program „Szkoła mistrzów budowy instrumentów ludowych”

Celem programu „Szkoła mistrzów budowy instrumentów ludowych” jest wsparcie procesu nauki i przekazywania młodemu pokoleniu praktycznych umiejętności w zakresie technik budowy polskich ludowych instrumentów muzycznych oraz propagowania wiedzy o ich roli w kulturze na ziemiach polskich na przestrzeni dziejów metodą bezpośredniego przekazu mistrz-uczeń.

Read more...
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 4 of 22

Unihokej to dyscyplina, która zafascynowała firmę Azetx Piotra Czarczyńskiego, generalnego przedstawiciela marki Qmax z Finlandii. Główna siedziba firmy mieści się w Koninie, gdzie produkowane są  bandy, bramki, kije do unihokeja, piłeczki z certyfikatem IFF oraz inny asortyment sportowy. W naszym internetowym sklepie www.azetx.pl znajdziecie państwo pełną ofertę sprzętu sportowego do unihokeja i rekreacyjnego do Nordic Walking. Wysyłki realizujemy w 24 godziny. Zapraszamy do zakupów.