Aktualności
Gala i bal Regionu Kozła – Zbąszyń 2015-02-07 Print E-mail

W hotelu „Senator” w Zbąszyniu odbyła się  w dniu 7 lutego uroczysta gala, podczas której zostały wręczone doroczne nagrody Regionu Kozła przyznane przez Kapitułę, składającą się z włodarzy gmin i przewodniczących rad gmin. Do nagród  w tym roku zostali nominowani:

Read more...
 
Zawiadomienie o Konferencji Print E-mail

Na podstawie §18 pkt. 3 statutu Stowarzyszenia Gmin Rzeczypospolitej Polskiej  REGION KOZŁA

z w o ł u j ę I /XIX spotkanie Konferencji , które odbędzie się

11 lutego 2015r. o godz. 1300 w świetlicy Centrum Kultury i Folkloru w Dąbrówce Wlkp., ul. Piastowska 37

Read more...
 
Kapituła ustaliła termin Konferencji na dzień 11 lutego 2015 r. Print E-mail

Członkowie Kapituły RK, którzy brali udział w dniu 14 stycznia na spotkaniu  w Zbąszyniu, przyjęli sprawozdanie z realizacji zadań i budżetu za rok 2014 r. oraz projekt nowego preliminarza budżetu Stowarzyszenia na rok 2015  , które zostaną przedłożone do zatwierdzenia podczas Konferencji Regionu. 

Read more...
 
Posiedzenie Kapituły Regionu Kozła Print E-mail

W dniu 14 stycznia o godz. 13:00 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Zbąszyniu odbędzie się posiedzenie Kapituły RK. Tematem spotkania będzie przyjęcie sprawozdań z realizacji zadań za rok 2014, rozpatrzenie projektu preliminarza wydatków na rok 2015, omówienie przygotowań do Gali oraz Balu RK oraz ustalenie terminu odbycia corocznej Konferencji Regionu Kozła. W związku z upływem kadencji starosty, zebrani dokonają także wyboru nowego starosty oraz jego zastępcy.
Zgodnie ze statutem Stowarzyszenia Gmin RP RK w spotkaniu uczestniczą włodarze gmin oraz przewodniczący rad gmin.

 
Mistrz uczniem – warsztaty regionalnych zwyczajów ludowych Print E-mail

Zespół wokalno-taneczny Koziołki Przyprostyńskie kierowany przez Gabrielę Kamińską uczestniczy w warsztatach zatytułowanych Mistrz uczniem. Pierwsza część warsztatów odbyła się w lutym i marcu, część druga rozpoczęła się 3 listopada 2014 roku, zajęcia odbywają się w sali wiejskiej w Przyprostyni.

Read more...
 
Filharmonia Folkloru Polskiego w Zbąszyniu uroczyście otwarta Print E-mail

Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Monika Smoleń w towarzystwie posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – Jakuba Rutnickiego, Burmistrza Zbąszynia – Tomasza Kurasińskiego, projektanta budynku – Jerzego Gurawskiego, a także dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej im. St. Moniuszki w Zbąszyniu – Julity Skowrońskiej dokonała uroczystego przecięcia wstęgi otwierając tym samym obiekt Filharmonii Folkloru Polskiego w Zbąszyniu. W poniedziałek, 6 października 2014 roku, w rok po wmurowaniu kamienia węgielnego, którego dokonał Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Bogdan Zdrojewski, niezwykły kompleks edukacyjno-artystyczny oficjalnie otworzył swoje podwoje dla gości. Uroczystość otwarcia uświetniły koncerty uczniów, nauczycieli i absolwentów PSM im. St. Moniuszki w Zbąszyniu a także członków Stowarzyszenia Muzyków Ludowych w Zbąszyniu. Warto dodać, że obie instytucje obchodzą w tym roku swoje 55-lecie działalności. Dla zgromadzonych w sali filharmonii gości wystąpili uczniowie PSM, kapele koźlarskie, a  także zespół taneczny Wesele Przyprostyńskie.

Read more...
 
Serdecznie zapraszamy do udziału w 40 Biesiadzie Koźlarskiej 27 - 28 września 2014 r. Print E-mail

Serdecznie zapraszamy do udziału w 40 Biesiadzie Koźlarskiej 27 - 28 września 2014 r.

Read more...
 
Jarmark Miodowy Print E-mail
Koło Pszczelarzy z Wolsztyna organizuje w dniu 3 sierpnia na terenie Skansenu w Wolsztynie doroczny Jarmark Miodowy, na który zaprasza pszczelarzy, twórców ludowych, koła gospodyń wiejskich i wytwórców produktów lokalnych. Kontakt: e-mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it oraz telefon: 668 079 362.
Mile widziani wszyscy producenci lokalni z Regionu Kozła.

Serdecznie zapraszamy
 
48. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych - Kazimierz Dolny Print E-mail

Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym to cykliczna impreza, promująca kulturę ludową i folklor. Jest ona najważniejszym i najbardziej prestiżowym spotkaniem ludowych muzykantów i śpiewaków w Polsce.

Read more...
 
II Spływ Kajakowy - Mochy - Wojnowo - 26 i 27 lipca 2014 r. Print E-mail
Ogłaszamy nabór uczestników na II spływ kajakowy w ramach projektu Kajakowa Aktywna Turystyka - KAJAKTUR, który odbędzie się w dniach 26 i 27 lipca na trasie od Moch do Wojnowa.
W związku z ograniczoną ilością miejsc (20 osób) - niezbędne jest przesłanie karty zgłoszenia, którą można pobrać poniżej. O kwalifikacji uczestnicy zostaną powiadomieni do 18 lipca.
Dowóz kajakarzy nastąpi z bazy kajakowej przy ul. Dolnej w Kargowej, na której będzie można zaparkować swoje samochody.

Karta zgłoszenia

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 4 of 21
Unihokej to dyscyplina, która zafascynowała firmę Azetx Piotra Czarczyńskiego, generalnego przedstawiciela marki Qmax z Finlandii. Główna siedziba firmy mieści się w Koninie, gdzie produkowane są  bandy, bramki, kije do unihokeja, piłeczki z certyfikatem IFF oraz inny asortyment sportowy. W naszym internetowym sklepie www.azetx.pl znajdziecie państwo pełną ofertę sprzętu sportowego do unihokeja i rekreacyjnego do Nordic Walking. Wysyłki realizujemy w 24 godziny. Zapraszamy do zakupów.