Aktualności
Najpiękniejsza Wieś Lubuska 2015 Drukuj Email

Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich ogłasza konkurs: „Najpiękniejsza Wieś Lubuska 2015”, który został objęty honorowym patronatem Elżbiety Polak - Marszałek Województwa Lubuskiego. W konkursie mogą uczestniczyć sołectwa z terenu woj. lubuskiego.

Więcej…
 
XV Festiwal Kultury Regionalnej Nowe Kramsko Drukuj Email

Jubileuszowy XV Festiwal Kultury Regionalnej odbył się 23 kwietnia w Zespole Edukacyjnym w Nowym Kramsku pod hasłem „Tradycja to piękno, które chronimy, a nie więzy, które nas krępują”. Poświęcony był przeglądowi umiejętności gry na instrumentach ludowych oraz śpiewu w wykonaniu uczniów szkół podstawowych z Regionu Kozła, którzy kontynuują lokalne tradycje. Udział w tym festiwalu wzięli:

Więcej…
 
PARADA MOTOCYKLOWO – SAMOCHODOWA REGIONU KOZŁA Drukuj Email

Zarząd Lokalnej Grupy Działania Regionu Kozła organizuje w dniu 10 maja doroczną paradę motocyklowo – samochodową , na którą zaprasza motocyklistów i samochodziarzy z obszaru działania naszego Stowarzyszenia.

Więcej…
 
Spotkanie członków Kapituły – Zbąszyń 30.03.2015 r. Drukuj Email

W sali szkoleniowej hotelu Podzamcze w Zbąszyniu odbyło się posiedzenie Kapituły RK, którego celem było omówienie zasad przystąpienia gmin do realizacji lokalnej strategii rozwoju obszaru Regionu Kozła w nowym okresie programowania 2014 – 2020. Spotkanie prowadził starosta regionu – Jarosław Kaczmarek – burmistrz Trzciela, który po przedstawieniu celu zebrania, poprosił obecnego podczas obrad prezesa LGD RK – Witold Silskiego o przedstawienie zasad realizacji rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (RLKS) w ramach programu LEADER. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Regionu Kozła przygotowuje opracowanie nowej strategii rozwoju lokalnego na lata 2014 – 2020 i obecnie zajmuje się badaniem obszaru, na którym ta strategia mogłaby zostać wprowadzona.

Więcej…
 
MAZANKI WIELKOPOLSKIE Drukuj Email


Program „Szkoła mistrzów budowy instrumentów ludowych”

Celem programu „Szkoła mistrzów budowy instrumentów ludowych” jest wsparcie procesu nauki i przekazywania młodemu pokoleniu praktycznych umiejętności w zakresie technik budowy polskich ludowych instrumentów muzycznych oraz propagowania wiedzy o ich roli w kulturze na ziemiach polskich na przestrzeni dziejów metodą bezpośredniego przekazu mistrz-uczeń.

Więcej…
 
KURS ORGANIZATORA TURYSTYKI KAJAKOWEJ – 15 – 17 maja 2015 r. Drukuj Email

DSC 8003Zapraszamy mieszkańców Regionu Kozła do udziału w szkoleniu zakończonym uzyskaniem uprawnień instruktora turystyki kajakowej. Kurs organizuje Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Regionu Kozła we współpracy z Lubuskim Klubem Turystycznym „Agroś”. Koszty kursu pokrywa LGD Regionu Kozła w ramach dofinansowania na aktywizację mieszkańców regionu. Koszt kursu to 400,00 zł/osoba. Częściowa odpłatność od uczestnika wynosi 100,00 zł/osoba i przeznaczona jest na wynajęcie autokaru oraz kajaków. Zainteresowanych prosimy o wysłanie e-maila na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (odwrotnie prześlemy kartę zgłoszenia). O przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń. Po weryfikacji zgłoszeń podamy nr rachunku bankowego w celu dokonania wpłaty wpisowego. W dniu 15.05.2015 odbędzie się także szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Koszt tego szkolenia będzie pokryty z wpisowego. Informacja o tym szkoleniu zostanie przekazana uczestnikom droga mailową.

Więcej…
 
Obrady Konferencji Gmin Regionu Kozła – Dąbrówka Wlkp. – 11.02.2015 Drukuj Email

W sali Centrum Kultury i Folkloru w Dąbrówce Wlkp. odbyło się spotkanie przedstawicieli gmin Regionu Kozła na dorocznej Konferencji w celu podsumowania działalności za rok 2014 oraz wyznaczenia zadań i budżetu Stowarzyszenia Gmin RP Region Kozła na rok bieżący. Przed rozpoczęciem obrad zgromadzeni wysłuchali mini koncertu w wykonaniu kapeli złożonej z uczniów miejscowej szkoły , która kieruje mistrz Jan Prządka.

Więcej…
 
Gala i bal Regionu Kozła – Zbąszyń 2015-02-07 Drukuj Email

W hotelu „Senator” w Zbąszyniu odbyła się  w dniu 7 lutego uroczysta gala, podczas której zostały wręczone doroczne nagrody Regionu Kozła przyznane przez Kapitułę, składającą się z włodarzy gmin i przewodniczących rad gmin. Do nagród  w tym roku zostali nominowani:

Więcej…
 
Zawiadomienie o Konferencji Drukuj Email

Na podstawie §18 pkt. 3 statutu Stowarzyszenia Gmin Rzeczypospolitej Polskiej  REGION KOZŁA

z w o ł u j ę I /XIX spotkanie Konferencji , które odbędzie się

11 lutego 2015r. o godz. 1300 w świetlicy Centrum Kultury i Folkloru w Dąbrówce Wlkp., ul. Piastowska 37

Więcej…
 
Kapituła ustaliła termin Konferencji na dzień 11 lutego 2015 r. Drukuj Email

Członkowie Kapituły RK, którzy brali udział w dniu 14 stycznia na spotkaniu  w Zbąszyniu, przyjęli sprawozdanie z realizacji zadań i budżetu za rok 2014 r. oraz projekt nowego preliminarza budżetu Stowarzyszenia na rok 2015  , które zostaną przedłożone do zatwierdzenia podczas Konferencji Regionu. 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 22

Unihokej to dyscyplina, która zafascynowała firmę Azetx Piotra Czarczyńskiego, generalnego przedstawiciela marki Qmax z Finlandii. Główna siedziba firmy mieści się w Koninie, gdzie produkowane są  bandy, bramki, kije do unihokeja, piłeczki z certyfikatem IFF oraz inny asortyment sportowy. W naszym internetowym sklepie www.azetx.pl znajdziecie państwo pełną ofertę sprzętu sportowego do unihokeja i rekreacyjnego do Nordic Walking. Wysyłki realizujemy w 24 godziny. Zapraszamy do zakupów.