Aktualności
Festiwal Dud Polskich pt. „Wielkopolska stolicą polskiej muzyki dudziarskiej” Drukuj Email

Festiwal Dud Polskich pt. „Wielkopolska stolicą polskiej muzyki dudziarskiej”

FESTIWAL DUD POLSKICH - INFORMACJA

Więcej…
 
41. Biesiada Koźlarska - 25-27 września 2015 r., Zbąszyń Drukuj Email

41. Biesiada Koźlarska - 25-27 września 2015 r., Zbąszyń

Więcej…
 
„MAZANKI WIELKOPOLSKIE – na 3 strunach od średniowiecznej fidel, przez czasy O. Kolberga, po XXI wiek” Zbąszyń * Poznań * Zbąszyń Drukuj Email

„MAZANKI WIELKOPOLSKIE  – na 3 strunach od średniowiecznej fidel, przez czasy O. Kolberga, po XXI wiek” Zbąszyń * Poznań * Zbąszyń

III - VII 2015

Mistrz: Piotr Cieślak

Moderator: Janusz Jaskulski

(obydwaj – MIM Poznań)

Konsultant muzyczny: Jan Prządka (SML Zbąszyń)

Uczestnicy: Mikołaj Taberski, Bartosz Kluj, Wiktoria Olender, Kamil Knobel

(Absolwent i Uczniowie PSM I st. im. St. Moniuszki w Zbąszyniu)

Więcej…
 
Szlakiem Brudłów „po górach i dolinach” Regionu Kozła – z myślą o Kopanicy AD 2016 Drukuj Email

Jedynym tegorocznym śladem tradycji kopanickich Konkursów Muzyki Ludowej była IX wędrówka Szlakiem Koźlarskim im. Tomasza i Walentego Brudłów. Mimo wielu niesprzyjających okoliczności (13. – pechowa ? -  powojenna edycja  KMl nie odbyła się, a mistrz Jerzy i maestro Gismondo, ze względu na stan zdrowia – podobnie jak i Woźnica szlakowego powozu – tym razem nie mogli jechać z nami), ruszyliśmy na Szlak !

Więcej…
 
Szlak koźlarski - 27 czerwca 2015 r. Drukuj Email

Szlak koźlarski - 27 czerwca 2015 r. - [PDF]


 
Mazanki wielkopolskie na 3 strunach Drukuj Email

Mazanki wielkopolskie na 3 strunach

 
Spotkanie w sprawie programów unijnych Drukuj Email

W środę, 27 maja, o godz. 10:00 w Sali Narad Urzędu Miejskiego w Trzcielu odbędzie się spotkanie z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w sprawie nowego okresu programowania 2014-2020 i możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych na planowane do realizacji zadania i projekty  z różnych programów.

Obecność przedstawicieli UM i jednostek gminnych obowiązkowa.Burmistrz Trzciela

Jarosław Kaczmarek

 
XVI Rodzinny Rajd Rowerowy Regionu Kozła - 7 czerwca 2015 r. Drukuj Email

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Regionu Kozła zaprasza na XVI Rodzinny Rajd Rowerowy Regionu Kozła w dniu 7 czerwca 2015 r. na trasie Kosieczyn, Zbąszynek, Dąbrówka Wlkp., Chlastawa (Jeziorko Koźlarskie), Nądnia, Nowa Wieś Zbąska, Przyprostynia, Stefanowo Rozpoczęcie Rajdu na parkingu przy kościele w Kosieczynie.

Więcej…
 
Najpiękniejsza Wieś Lubuska 2015 Drukuj Email

Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich ogłasza konkurs: „Najpiękniejsza Wieś Lubuska 2015”, który został objęty honorowym patronatem Elżbiety Polak - Marszałek Województwa Lubuskiego. W konkursie mogą uczestniczyć sołectwa z terenu woj. lubuskiego.

Więcej…
 
XV Festiwal Kultury Regionalnej Nowe Kramsko Drukuj Email

Jubileuszowy XV Festiwal Kultury Regionalnej odbył się 23 kwietnia w Zespole Edukacyjnym w Nowym Kramsku pod hasłem „Tradycja to piękno, które chronimy, a nie więzy, które nas krępują”. Poświęcony był przeglądowi umiejętności gry na instrumentach ludowych oraz śpiewu w wykonaniu uczniów szkół podstawowych z Regionu Kozła, którzy kontynuują lokalne tradycje. Udział w tym festiwalu wzięli:

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 23

Unihokej to dyscyplina, która zafascynowała firmę Azetx Piotra Czarczyńskiego, generalnego przedstawiciela marki Qmax z Finlandii. Główna siedziba firmy mieści się w Koninie, gdzie produkowane są  bandy, bramki, kije do unihokeja, piłeczki z certyfikatem IFF oraz inny asortyment sportowy. W naszym internetowym sklepie www.azetx.pl znajdziecie państwo pełną ofertę sprzętu sportowego do unihokeja i rekreacyjnego do Nordic Walking. Wysyłki realizujemy w 24 godziny. Zapraszamy do zakupów.