Aktualności
Taaaka ryba – VI Drużynowe Spławikowe Zawody Wędkarskie Regionu Kozła Print E-mail

1 maja na Pł. Kanale Obry w Jaromierzu (gm. Siedlec) rozegrano szóste już zawody wędkarskie Regionu Kozła. Gospodarzem tegorocznych zawodów było Koło Wędkarskie nr 1 w Kargowej, pod kierownictwem p. Edmunda Webera. Kargowiacy znakomicie przygotowali stanowiska , zapewnili całą obsługę techniczną oraz sędziowską. Wędkarzom sprzyjała pogoda, a dobre przygotowanie miejsc do połowu sprawiły, że zawody odbyły się w zaplanowanym czasie.

Read more...
 
Żegnamy Mariana Kubickiego – skrzypka i popularyzatora muzyki Regionu Kozła Print E-mail

27 kwietnia 2013 r. w wieku 88 lat zmarł Marian Kubicki (ur. 08.09.1924r.) - skrzypek i popularyzator muzyki Regionu Kozła -  wspaniały człowiek, który w  swym długim życiu udzielał się w różnych dziedzinach. Do ostatnich dni grał w kapeli koźlarskiej "Wesele Przyprostyńskie", był strażakiem i honorowym prezesem OSP w Przyprostyni.

Read more...
 
XIII Festiwal Kultury Regionalnej Nowe Kramsko Print E-mail

Pod hasłem, które głosił Paulo Coelho „Tradycja służy zachowaniu porządku świata. Jeśli ją złamiemy, świat się skończy” – odbył się XIII Festiwal Kultury Regionalnej Nowe Kramsko 2013.

Read more...
 
Zawody Wędkarskie Regionu Kozła - 1 maja 2013 Print E-mail

Zawody Wędkarskie Regionu Kozła. Zapraszamy do Jaromierza w dniu 1 maja na Drużynowe Spławikowe Zawody Wędkarskie Regionu Kozła. Szczegóły w Regulaminie Zawodów.

Read more...
 
Komunikat – Obrady Kapituły Regionu Kozła Print E-mail

Na podstawie par. 19 pkt. 3 Statutu Stowarzyszenia Gmin Rzeczpospolitej Polskiej REGION KOZŁA   ustalam termin  spotkania II/2013  Kapituły REGIONU, na dzień  24.04.2013 r. o godz.14.00 w Sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Zbąszyniu, ul. Żwirki 1


Proponowany porządek spotkania:

  1. Wykorzystanie środków w ramach programu PROW 2007 - 2013
  2. Ustalenie kalendarza imprez dofinansowywanych ze składek gmin
  3. Wolne wnioski i sprawy różne


Starosta Regionu

Tomasz Kurasiński


 
Młodzi muzycy, śpiewacy oraz kapele Zapraszamy do udziału w III edycji konkursu "stara Tradycja" Print E-mail

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W III EDYCJI KONKURSU „STARA TRADYCJA”!


Konkurs adresowany jest do młodych muzyków, śpiewaków oraz kapel i jest okazją do prezentacji umiejętności gry i śpiewu wyrosłych na źródłach polskiej muzyki ludowej. Celem konkursu jest promowanie młodych muzyków i śpiewaków - kontynuatorów muzyki wiejskiej z konkretnych regionów Polski (współczesnych lub historycznych) oraz poszukiwanie formuł na obecność tej muzyki we współczesnej kulturze.

Read more...
 
Laureaci nagród Regionu Kozła wyróżnieni na XIV Balu RK w Zbąszynku Print E-mail

W ostatnią sobotę karnawału, tj. 09 lutego odbył się w Zbąszynku doroczny Bal i Gala Regionu Kozła. Podczas pierwszej części tej imprezy zostały wręczone przyznawane corocznie przez Kapitułę RK nagrody oraz dokonano przekazania symbolicznego władztwa nad regionem nowo wybranemu staroście. Laureatami tegorocznych nagród zostali:

Read more...
 
Regionalny Konkurs Mikrograntowy Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Regionu Kozła Print E-mail

O pomoc na współorganizację projektów, które będą przyczyniały się do podnoszenia jakości życia społeczności lokalnych, rozwijania aktywności, upowszechniania edukacji, turystyki, sportu i rekreacji oraz promowania cennego, lokalnego dziedzictwa mogą ubiegać się:


Read more...
 
Ustalenia Konferencji Regionu Kozła Print E-mail

W zbąszyńskim hotelu „Senator” odbyła się w dniu 6 lutego Konferencja Regionu Kozła, która dokonała oceny wykonania zadań i budżetu w roku 2012 oraz wytyczyła nowe kierunki działań Stowarzyszenia Gmin RP w roku bieżącym. W skład Konferencji wchodzi po 5 przedstawicieli z każdej stowarzyszonej gminy, którzy reprezentują władze samorządowe oraz organizacje społeczne. W pierwszej części tego spotkania wysłuchano sprawozdania przedłożonego przez Kapitułę Regionu z realizacji zadań merytorycznych oraz wydatkowania zaplanowanych w roku 2012 środków budżetowych.

Read more...
 
OGŁOSZENIE O ZWOŁANIU KONFERENCJI REGIONU Print E-mail
 

Na podstawie §18 pkt. 3 statutu Stowarzyszenia Gmin Rzeczypospolitej Polskiej  REGION KOZŁA

z w o ł u j ę I /XVII/13 posiedzenie Konferencji , które odbędzie się

06 lutego 2013r. o godz. 1300 w  Zbąszyniu, Hotel „Senator”

ul. Senatorska 1

Read more...
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 7 of 22

Unihokej to dyscyplina, która zafascynowała firmę Azetx Piotra Czarczyńskiego, generalnego przedstawiciela marki Qmax z Finlandii. Główna siedziba firmy mieści się w Koninie, gdzie produkowane są  bandy, bramki, kije do unihokeja, piłeczki z certyfikatem IFF oraz inny asortyment sportowy. W naszym internetowym sklepie www.azetx.pl znajdziecie państwo pełną ofertę sprzętu sportowego do unihokeja i rekreacyjnego do Nordic Walking. Wysyłki realizujemy w 24 godziny. Zapraszamy do zakupów.