Sprawozdanie merytoryczne z „Mini” piłki nożnej plażowej w ramach festynu Parafialnego u Księdza Proboszcza Zbigniewa Piotrowskiego PDF Drukuj Email

W dniu 27.06.2010r.(Niedziela) w ogrodach parafialnych w Zbąszyniu odbył się III turniej „mini” piłki nożnej plażowej dzieci szkoły podstawowej (od I do IV klasy) pod patronatem Księdza Proboszcza Zbigniewa Piotrowskiego i współorganizowany przez Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji reprezentowany przez pana Marcina Kluja, w przeprowadzeniu turnieju pomagał również Kamil Bączkowski.

 

W turnieju udział wzięło 7 zespołów:

 

 1. „Dzikie Płomienie” w składzie: Filip Kropp kl. II, Miłosz Młodystach kl. II, Bartosz Bocian kl. II, Mateusz Słodnik kl. II.
 2. „Małe Diabły” w składzie: Adrian Kubiak kl. IV, Mikołaj Wiśniewski kl. IV, Aleksander Frasz kl. IV.
 3. „Błyskawica Perzyny” w składzie: Krystian Brychcy kl. II, Mikołaj Nawrot kl. II, Wiktor Śliwa kl. II, Patryk Rzyski kl. II, Paweł Wawrzyniak kl. II, Marcin Kubiak kl.II.
 4. „Lech Poznań” w składzie: Adam Waga kl. III, Dawid Kromski kl. IV, Jakub Tobys kl. III, Aleks Kruszelnicki kl. III.
 5. „Młode korniszony” w składzie: Mateusz Śmiałek kl. IV, Oliwia Galusie kl. IV, Sebastian Nawrot kl. IV, Adrian Fabian kl. IV.
 6. „Obra Zbąszyń” w składzie: Marcel Kromski kl. III, Przemysław Kowalski kl. IV, Łukasz Wrębel kl. IV, Jakub Garczarek kl. IV.
 7. „Real Madryt” w składzie: Jakub Laskowski kl. III, Marcin Kubiak kl. III, Kacper Andrzejak kl. III.

 

Turniej został rozegrany w dwóch grupach w jednej grupie znalazły się 4 zespoły:

 

 1. Lech Poznań
 2. Małe diabły
 3. Obra Zbąszyń
 4. Młode korniszony

 

a w drugiej grupie 3 zespoły:

 

 1. Real Madryt
 2. Błyskawica Perzyny
 3. Dzikie Płomienie

 

Po rozegraniu meczy każdy z każdym w grupie, dwie pierwsze drużyny z grup zmierzyły się w półfinałach. W pierwszym półfinale zmierzyły się zespoły Lecha Poznań z Dzikimi Płomieniami, a w drugim Błyskawica Perzyny z Małymi diabłami. Drużyna Lecha pokonała drużynę Dzikich płomieni 2:0, a Małe diabły 3: 0 pokonali drużynę Błyskawicę Perzyny.

Przegrani meczy półfinałowych zagrali o miejsce 3, gdzie w regulaminowym czasie gry padł remis 1:1 i o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, w których lepsi okazali się w stosunku 2:1 gracze z Perzyn; zdobywając tym samym brązowe medale.

W meczu o I miejsce spotkały się drużyny, które już grały ze sobą w grupie A gdzie padł remis 1:1 i taki sam rezultat również padł w regulaminowym czasie gry meczu finałowego. Do rozstrzygnięcia meczu potrzebne były zatem rzuty karne, w których lepsi okazały się Małe diabły w stosunku 2:1.

 

Podsumowując miejsca:

 

I „Małe Diabły”

II „Lech Poznań”

III „ Błyskawica Perzyny”

IV „Dzikie Płomienie”

Turniej przebiegał w atmosferze zdrowej sportowej rywalizacji, z dużym zaangażowaniem zawodników jak również rodziców, opiekunów i trenerów. Padły 32 bramki co obrazuje wysoki poziom sportowy uczestników turnieju. W turnieju uczestniczyli chłopcy klas II, III, IV, oraz 1 dziewczynka z klasy IV Oliwia Galusie.

 Ze sportowym pozdrowieniem

mgr Marcin Kluj

 

Unihokej to dyscyplina, która zafascynowała firmę Azetx Piotra Czarczyńskiego, generalnego przedstawiciela marki Qmax z Finlandii. Główna siedziba firmy mieści się w Koninie, gdzie produkowane są  bandy, bramki, kije do unihokeja, piłeczki z certyfikatem IFF oraz inny asortyment sportowy. W naszym internetowym sklepie www.azetx.pl znajdziecie państwo pełną ofertę sprzętu sportowego do unihokeja i rekreacyjnego do Nordic Walking. Wysyłki realizujemy w 24 godziny. Zapraszamy do zakupów.