Ach, co to był za bal w Regionie Kozła? Drukuj Email

Tradycyjny bal Regionu Kozła odbywa się zawsze w ostatnia sobotę karnawału. Tegoroczny  wypadł w dniu 18 lutego i jak zwykle miał miejsce w Domu Kultury w Zbąszynku. Organizatorzy zadbali o to, by jego uczestnicy mieli jak najwięcej atrakcji, by zabawa miała iście szampański  charakter.

Do prowadzenia imprezy  wynajęto zespół „Dyskoteka Dorosłego Człowieka” , prowadzony przez duet wodzirejów przy udziale tancerek i DJ’a. Zespół bawił znakomicie całe towarzystwo prezentując największe przeboje od lat  siedemdziesiątych po współczesne.

Bal, jak zwykle rozpoczął się od części oficjalnej, podczas której starosta Regionu  Wiesław Czyczerski z wicestarostą – burmistrzem Zbąszynia Tomaszem Kurasińskim wręczyli nagrody Regionu Kozła, przyznane przez Kapitułę dla następujących laureatów:

- w kategorii zwykłej indywidualnej – Agnieszce Białowąs z Trzciela

- w kategorii zwykłej zespołowej – zespołowi  „Dąbrowszczanka” z Dąbrówki Wlkp.

- w kategorii honorowej dla osób spoza regionu – Edwardowi Fedko

- w kategorii – wyróżnienie dla najlepszej firmy z Regionu Kozła – spółce „SpTelek” ze Zbąszynia

Laureaci otrzymali pamiątkowe płaskorzeźby, przedstawiające postacie koźlarzy, wykonane przez lokalnego twórcę Grzegorza Lisiewicza z Kargowej.

Część oficjalną zakończyły występy tancerzy z trzcieleckiego Domu Kultury przygotowane przez A. Białowąs oraz zespół „Dąbrowszczanka”, po czym   Starosta W. Czyczerski ogłosił uroczyście rozpoczęcie balu, który trwał do późnych godzin nocnych.


 

Unihokej to dyscyplina, która zafascynowała firmę Azetx Piotra Czarczyńskiego, generalnego przedstawiciela marki Qmax z Finlandii. Główna siedziba firmy mieści się w Koninie, gdzie produkowane są  bandy, bramki, kije do unihokeja, piłeczki z certyfikatem IFF oraz inny asortyment sportowy. W naszym internetowym sklepie www.azetx.pl znajdziecie państwo pełną ofertę sprzętu sportowego do unihokeja i rekreacyjnego do Nordic Walking. Wysyłki realizujemy w 24 godziny. Zapraszamy do zakupów.