Turniej piłki siatkowej Regionu Kozła- Babimost 25 marca 2012 – komunikat końcowy Drukuj Email

W niedzielę 25 marca w pięknej hali sportowej „Olimpia” w Babimoście prawie przez cały dzień trwały rozgrywki w ramach turnieju piłki siatkowej, w którym wzięły udział drużyny reprezentujące wszystkie gminy Regionu Kozła. 

Po wylosowaniu kolejności gier, w ramach dwóch grup eliminacyjnych  , rozpoczęły się dwusetowe mecze . Pierwszą parę stanowiły drużyny z Kargowej i Zbąszynia, a spotkanie zakończyło się wygraną drużyny Zbąszynia, która w tym turnieju nie przegrała żadnego seta i w konsekwencji znalazła się w finale. W kolejnych meczach odnotowaliśmy następujące wyniki:

Siedlec : Zbąszynek – 0:2

Babimost : Kargowa – 1:2

Zbąszynek : Trzciel – 2:0

Zbąszyń : Babimost – 2:0

Trzciel : Siedlec – 2:1

W rozgrywce o III miejsce drużyna gm. Trzciel pokonała reprezentację gm. Kargowa 2:0. Pojedynek ten był bardzo emocjonujący, a na podkreślenie zasługuje udział w drużynie Kargowej jedynej kobiety w tym męskim gronie – Emilii Olejarz, która nieraz pokazała, że nie ustępuje swoim kolegom umiejętnościami i bojowością.

O miejsce I zmierzyły się zespoły Zbąszynka i Zbąszynia. Po wyrównanej grze lepszą okazała się drużyna ze Zbąszynia, która zdobyła główne trofeum turnieju. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim należą się wyrazy uznania za grę fair play. Gdyby przyznawano nagrodę w tej kategorii, to niewątpliwie należałaby się ona Krzysztofowi Dziubie (Kargowa), który przyznając się do błędu, zmienił wynik meczu z Trzcielem.  Podziękowania należy także skierować do sędziów: Romana Luczka i  Włodzimierza Włodarczyka z Lubuskiego Związku Piłki Siatkowej oraz gospodarzy obiektu: Zdzisława Krupy – głównego sędziego i p. Anny Piweckiej, dbającej o stronę techniczną tego turnieju. 

Unihokej to dyscyplina, która zafascynowała firmę Azetx Piotra Czarczyńskiego, generalnego przedstawiciela marki Qmax z Finlandii. Główna siedziba firmy mieści się w Koninie, gdzie produkowane są  bandy, bramki, kije do unihokeja, piłeczki z certyfikatem IFF oraz inny asortyment sportowy. W naszym internetowym sklepie www.azetx.pl znajdziecie państwo pełną ofertę sprzętu sportowego do unihokeja i rekreacyjnego do Nordic Walking. Wysyłki realizujemy w 24 godziny. Zapraszamy do zakupów.