Babimojski konkurs piosenki dziecięcej Regionu Kozła Drukuj Email

W dniu 17 kwietnia odbył się na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście VI Konkurs Piosenki Dziecięcej Regionu Kozła, w którym wzięło udział 27 uczestników podzielonych na trzy kategorie. W kategorii  I wystąpiło 8 dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, w kategorii II – klasy IV-VI – było 9 uczestników, natomiast w kategorii III – klasy gimnazjalne – zaprezentowało się 10 wykonawców.

Młodzi śpiewacy reprezentowali szkoły z pięciu gmin Regionu Kozła( Babimostu, Siedlca ,Trzciela, Zbąszynka i Zbąszynia). Wg opinii trzyosobowego jury tegoroczni uczestnicy tego konkursu reprezentowali wyższy poziom niż w latach poprzednich, dało się zauważyć lepsze panowanie nad emisją głosu i wszystkie wykonania były dobrze przygotowane. Do usprawnienia pozostaje jeszcze doskonalenie interpretacji tekstów piosenek i odpowiedni dobór repertuaru do możliwości głosowych oraz wieku wykonawców. Chodzi o to, by młodzież nie podejmowała się śpiewania piosenek , które ze względu na swoją zawartość  dotyczą problemów z innych sfer i kręgów zainteresowań ludzi  dorosłych. Szereg wykonań było bardzo dojrzałych , zaśpiewanych z dużym poczuciem przekazywanych treści i emocji. Na wyróżnienie zasługuje występ  Patrycji Greczyło z Zespołu Edukacyjnego w Trzcielu , która poradziła sobie dobrze z trudną piosenką Anny German – „Tańczące Eurydyki” i zdobyła tym samym Grand Prix Piosenki Dziecięcej Regionu Kozła.


W poszczególnych kategoriach przyznano następujące nagrody:

- Kategoria I – klasy I-III : I miejsce- Weronika Kodrycka z Zespołu Edukacyjnego w Trzcielu za  wykonanie piosenki „ Pszczoły na wrotkach”,

II miejsce – Karolina Stefan z Zespołu Edukacyjnego w Belęcinie za wykonanie piosenki „A ja mam psa”,

III miejsce – Wiktoria Olender z Zespołu Edukacyjnego w Podmoklach Małych za piosenkę „Papuga z dziobem na kłódkę”.

- Kategoria II – klasy IV-VI : I miejsce – Daria Furmaniak ze Szkoły Podstawowej w Zbąszynku za wykonanie piosenki „Serca gwiazd”,

II miejsce- Marta Rozynek z Zespołu Szkół w Belęcinie za piosenkę „Modelka”,

III miejsce – Wiktoria Wojciechowska z Zespołu Edukacyjnego w Trzcielu za wykonanie piosenki „ Płacze moje serce”.

Kategoria III – klasy gimnazjalne – Grand Prix – Patrycja Greczyło z Trzciela

Pierwszą nagrodę otrzymał jeden z trzech chłopców śpiewających w tym konkursie -  Damian Nowak z Chobienic, za interpretację piosenki „ Im więcej Ciebie tym mniej”.

Druga nagroda przypadła dwójce wykonawczyń: Joannie Kupś reprezentującej Gminny Ośrodek Kultury w Babimoście za piosenkę „ Proszę sądu” oraz Dominice Hoffman z Gimnazjum w Zbąszynku za wykonanie piosenki „ Moknie w deszczu diabeł”.

Laureaci otrzymali oprócz dyplomów także  upominki ufundowane przez sponsorów tej imprezy.

Wszystkim laureatom i wykonawcom występującym w tym konkursie gratulujemy znakomitych występów i do zobaczenia na następnym konkursie. 

Unihokej to dyscyplina, która zafascynowała firmę Azetx Piotra Czarczyńskiego, generalnego przedstawiciela marki Qmax z Finlandii. Główna siedziba firmy mieści się w Koninie, gdzie produkowane są  bandy, bramki, kije do unihokeja, piłeczki z certyfikatem IFF oraz inny asortyment sportowy. W naszym internetowym sklepie www.azetx.pl znajdziecie państwo pełną ofertę sprzętu sportowego do unihokeja i rekreacyjnego do Nordic Walking. Wysyłki realizujemy w 24 godziny. Zapraszamy do zakupów.