Wynik V Drużynowych Spławikowych Zawodów Wędkarskich Regionu Kozła Drukuj Email

W dniu 3 maja na Obrze nieopodal mostu im. Ferfeta w Zbąszyniu zakończyły się drużynowe zawody wędkarskie Regionu Kozła, w których wzięło udział 5  trzyosobowych drużyn z gmin: Kargowa, Zbąszyń i Zbąszynek.

Nieco zmienna pogoda nie przeszkadzała zawodnikom w skutecznym zanęcaniu , a następnie połowach, które trwały przez 3 godziny. Najczęściej na haczykach trafiały się płocie i leszcze, ale niektóre sztuki były już dość pokaźne, gdyż w podsumowaniu połowów okazało się, że niektórzy zawodnicy złowili ponad 4 kg ryb. Oczywiście cała zdobycz po przeważeniu przez sędziów powróciła z powrotem do leniwego nurtu Obry.

Najlepszym wędkarzem okazał się Krzysztof Weber z kargowskiego koła , który złowił ponad 6 kg ryb. Ale tym razem drużyna z Kargowej mimo takiego rezultatu jednego z jej zawodników nie zajęła czołowej lokaty. Najlepiej dawali sobie radę organizatorzy tegorocznych zawodów ze Zbąszynka, którzy łącznie złowili 13120 g ryb, drugie miejsce przypadło wędkarzom z koła nr 2 w Zbąszyniu, a 3 miejsce drużynie koła nr 3 ze Zbąszyniu. Czwarta lokata przypadła drużynie z Kargowej , a piata kołu nr 1 ze Zbąszynia.

Zwycięzcy otrzymali oprócz pucharów i medali także okolicznościowe gadżety i materiały promocyjne z Regionu Kozła.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a pokonani będą mogli się zrewanżować na kolejnych zawodach regionalnych, które w przyszłym roku odbędą się 1 maja w gminie Kargowa.

Zapraszamy do obejrzenia galerii foto z tych zawodów. 

Unihokej to dyscyplina, która zafascynowała firmę Azetx Piotra Czarczyńskiego, generalnego przedstawiciela marki Qmax z Finlandii. Główna siedziba firmy mieści się w Koninie, gdzie produkowane są  bandy, bramki, kije do unihokeja, piłeczki z certyfikatem IFF oraz inny asortyment sportowy. W naszym internetowym sklepie www.azetx.pl znajdziecie państwo pełną ofertę sprzętu sportowego do unihokeja i rekreacyjnego do Nordic Walking. Wysyłki realizujemy w 24 godziny. Zapraszamy do zakupów.