W Kargowej ostro biegano! Drukuj Email

W dniach 14-15 czerwca 2012r. na terenach przyległych do Gimnazjum w Kargowej rozegrano XIV bieg przełajowy "Kargowiak 2012" oraz masowy bieg w ramach akcji „Polska Biega”.

W dniach 14 czerwca 2012r. rozegrano biegi dla najmłodszych,  od trzylatków do klas trzecich szkoły podstawowej z podziałem na kategorie wiekowe. Rozegrano 16 biegów na różnych dystansach.  W  biegach łącznie udział wzięło 237 dzieci.
W dniach 15 czerwca 2012r. rozegrano biegi od klas IV szkoły podstawowej do III klas gimnazjum. Udział w tych biegach wzięło 270 uczniów.

Łącznie w biegu „Kargowiak 2012” wzięło udział 507 dzieci i młodzieży.

Zaraz po biegu gimnazjalistów odbył się masowy bieg w ramach akcji „Polska Biega”.  Bieg  na dystansie 1100m ukończyło 299 uczestników. Wszyscy zawodnicy otrzymali na mecie dyplom za uczestnictwo w biegu i słodki upominek. Najlepszych pięciu pierwszych w kat. K i M otrzymało puchary, medale, dyplomy, nagrody rzeczowe. Ponadto na koniec zawodów wśród wszystkich uczestników wylosowano 10 nagród rzeczowych za udział w imprezie, która bardzo się udała.

Organizację biegu wspomogło Stowarzyszenie Gmin Rzeczypospolitej Polskiej Region Kozła. 

Unihokej to dyscyplina, która zafascynowała firmę Azetx Piotra Czarczyńskiego, generalnego przedstawiciela marki Qmax z Finlandii. Główna siedziba firmy mieści się w Koninie, gdzie produkowane są  bandy, bramki, kije do unihokeja, piłeczki z certyfikatem IFF oraz inny asortyment sportowy. W naszym internetowym sklepie www.azetx.pl znajdziecie państwo pełną ofertę sprzętu sportowego do unihokeja i rekreacyjnego do Nordic Walking. Wysyłki realizujemy w 24 godziny. Zapraszamy do zakupów.