Laureaci konkursu „46.Sabałowe Bajania w Bukowinie Tatrzańskiej z Regionu Kozła Drukuj Email

W dniach od 9 do 11 sierpnia br. odbyły się w Bukowinie Tatrzańskiej przesłuchania gawędziarzy, instrumentalistów, śpiewaków, starostów weselnych w ramach konkursu „46 Sabałowe Bajania”.


W tym wielodniowym konkursie jury musiało przesłuchać i ocenić: 42 gawędziarzy, 56 instrumentalistów, 49 śpiewaków, 47 grup śpiewaczych oraz 5 starostów weselnych. W gronie wysoko ocenionych, a następnie nagrodzonych znaleźli się przedstawiciele sztuki ludowej z Regionu Kozła. W kategorii instrumentalistów – dorosłych II miejsce przypadło Janowi Prządce ze Zbąszynia , grającym na koźle weselnym białym i skrzypcach. W kategorii młodzieżowej instrumentalistów II miejsce przyznano Jackowi Marchwickiemu grającemu na koźle weselnym białym, natomiast w kategorii dziecięcej instrumentalistów II miejsce zajął Bartosz Kluj ze Zbąszynia, który grał na skrzypcach i mazankach.

W konkursie śpiewu solowego II miejsce przypadło Marzenie Pawłowskiej ze Zbąszynia , a na III miejscu uplasowała się Łucja Niemiec z Dąbrówki Wlkp.

W konkursie śpiewu grupowego wysokie III miejsce przypadło zespołowi „Dąbrowszczanka” z Dąbrówki Wlkp.

Bardzo dobrze wypadł w konkursie na mowę starosty weselnego Mieczysław Połomka z Dąbrówki Wlkp., który zajął II miejsce.

Wszystkim laureatom Konkursu w Bukowinie Tatrzańskiej składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów w wielu innych konkursach i przeglądach. 

Unihokej to dyscyplina, która zafascynowała firmę Azetx Piotra Czarczyńskiego, generalnego przedstawiciela marki Qmax z Finlandii. Główna siedziba firmy mieści się w Koninie, gdzie produkowane są  bandy, bramki, kije do unihokeja, piłeczki z certyfikatem IFF oraz inny asortyment sportowy. W naszym internetowym sklepie www.azetx.pl znajdziecie państwo pełną ofertę sprzętu sportowego do unihokeja i rekreacyjnego do Nordic Walking. Wysyłki realizujemy w 24 godziny. Zapraszamy do zakupów.