VI Poetycki Konkurs o Złotą Kwyrlę 2013 Drukuj Email

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Uczniowie Zespołu Edukacyjnego im. Bojowników o Polskość Ziemi Kramskiej w Nowym Kramsku zapraszają uczniów szkół podstawowych Regionu Kozła do udziału w VI Poetyckim Konkursie o Złotą Kwyrlę 2013

Celem konkursu jest ujawnienie zdolności poetyckich młodego pokolenia, rozbudzenie wrażliwości,  zachęcenie do rozwijania talentów oraz wyrażania uczuć i przeżyć przez słowo pisane, dbałość o wartości kulturowe, stwarzanie możliwości publicznych prezentacji własnej twórczości. Zachęcamy do podzielenia się pomysłami na wiersz o dowolnej tematyce.

REGULAMIN KONKURSU

1. Do udziału w Konkursie zapraszamy uczniów klas – IV – VI  szkół podstawowych Regionu Kozła.

2. Na konkurs nadsyłamy jeden wiersz nigdzie dotąd niepublikowany o dowolnej tematyce.

4. Prace konkursowe należy nadesłać na adres

„Złota Kwyrla 2013”

Zespół Edukacyjny  w Nowym Kramsku

ul. Szkolna 15

66-111 Nowe Kramsko

5. Pod tekstami autorzy zamieszczają następujące informacje: imię i nazwisko, wiek,

klasa, szkoła, jej adres, nr telefonu, adres mailowy; imię i nazwisko prowadzącego

nauczyciela lub opiekuna.

6. Prace należy nadsyłać w nieprzekraczalnym terminie: do 31 marca 2013r.

7. Jury Konkursu pod przewodnictwem Wioletty Malinowskiej dokona wnikliwej

oceny prac i ustali listę laureatów Konkursu, którzy otrzymają dyplomy oraz nagrody.

8. Lista laureatów opublikowana zostanie na stronie internetowej Zespołu Edukacyjnego w Nowym Kramsku oraz w szkolnej gazetce Małolacie.

9. Uroczyste podsumowanie Konkursu i wręczenie nagród nastąpi podczas XIII Festiwalu Kultury Regionalnej Nowe Kramsko 2013 organizowanego przez Zespół Edukacyjny w Nowym Kramsku (w kwietniu 2013r.). Na uroczystość wręczenia nagród uczestnicy i  ich opiekunowie przyjeżdżają na  własny koszt.

10. O szczegółach związanych z uroczystością wszyscy laureaci zostaną powiadomieni

w specjalnym zaproszeniu.

11. Organizatorzy Konkursu:

Zespół Edukacyjny im. Bojowników o Polskość Ziemi Kramskiej w Nowym Kramsku, ul. Szkolna 15, 66-111 Nowe Kramsko.

Patronat medialny:

Szkolna Gazetka Małolata

Dodatkowych informacji udzielają organizatorzy:

Wioletta Malinowska e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

[1] Kwyrla - regionalna nazwa drewnianego narzędzia kuchennego służącego do mieszania np. sosów inaczej: mątewka ((śląska nazwa - rogolka lub fyrlok, poznańska - kwirlejka).

 

Unihokej to dyscyplina, która zafascynowała firmę Azetx Piotra Czarczyńskiego, generalnego przedstawiciela marki Qmax z Finlandii. Główna siedziba firmy mieści się w Koninie, gdzie produkowane są  bandy, bramki, kije do unihokeja, piłeczki z certyfikatem IFF oraz inny asortyment sportowy. W naszym internetowym sklepie www.azetx.pl znajdziecie państwo pełną ofertę sprzętu sportowego do unihokeja i rekreacyjnego do Nordic Walking. Wysyłki realizujemy w 24 godziny. Zapraszamy do zakupów.