Laureaci nagród Regionu Kozła wyróżnieni na XIV Balu RK w Zbąszynku Drukuj Email

W ostatnią sobotę karnawału, tj. 09 lutego odbył się w Zbąszynku doroczny Bal i Gala Regionu Kozła. Podczas pierwszej części tej imprezy zostały wręczone przyznawane corocznie przez Kapitułę RK nagrody oraz dokonano przekazania symbolicznego władztwa nad regionem nowo wybranemu staroście. Laureatami tegorocznych nagród zostali:

- w kategorii indywidualnej zwykłej – Aleksander Żukowski z Kargowej,- filmowiec i rejestrator różnych wydarzeń w Regionie Kozła,

- w kategorii zespołowej – Zespół „Perły – Sumsiodki” z Siedlca, który działa od 1994 r. i ma w swoim repertuarze ponad 200 pieśni i piosenek,

- w kategorii honorowej dla osób spoza regionu – Wojciech Olejniczak z Poznania, fotograf i wydawca, założyciel Fundacji TRES,

- w kategorii – wyróżnienie dla najlepszej firmy w Regionie Kozła – firma „Rzeźnictwo i Wędliniarstwo – Eugeniusz Bocer” z Trzciela, który prowadzi od 1978 r. rodzinna firmę , produkującą wyroby oparte o tradycyjne receptury, w tym wiele produktów o charakterze regionalnym.

Laureaci , wyłonieni spośród wielu osób i zespołów przez Kapitułę RK, otrzymali z rąk dotychczasowego starosty p. Wiesława Czyczerskiego pamiątkowe statuetki oraz dyplomy.

W związku z przyznaniem na sesji Rady Miejskiej w Zbąszynku w dniu 31.01.2013 tytułu – Honorowy Obywatel Gminy Zbąszynek p. Maciejowi Grzempowskiemu, odbyło się uroczyste wręczenie pamiątkowego dyplomu i medalu , którego dokonali przewodniczący Rady Miejskiej – Jan Mazur oraz burmistrz Zbąszynka – Wiesław Czyczerski.

Kolejnym punktem Gali, było przekazanie władztwa nad regionem nowemu staroście, którym został burmistrz Zbąszynia p. Tomasz Kurasiński. Na znak przejęcia tej funkcji burmistrz Czyczerski wręczył nowemu staroście fragment lokalnego instrumentu– przebierkę z udekorowaną tasiemkami główką kozła. Oznacza to przejęcie na siebie obowiązków kierowania Kapitułą przez najbliższe dwa lata. Na funkcję wicestarosty została wybrana burmistrz Trzciela p. Maria Górna – Bobrowska.

Po wysłuchaniu koncertu akordeonowego w wykonaniu ukraińskiego artysty, rozpoczęła się zabawa, która trwała do późnych godzin nocnych. 

Unihokej to dyscyplina, która zafascynowała firmę Azetx Piotra Czarczyńskiego, generalnego przedstawiciela marki Qmax z Finlandii. Główna siedziba firmy mieści się w Koninie, gdzie produkowane są  bandy, bramki, kije do unihokeja, piłeczki z certyfikatem IFF oraz inny asortyment sportowy. W naszym internetowym sklepie www.azetx.pl znajdziecie państwo pełną ofertę sprzętu sportowego do unihokeja i rekreacyjnego do Nordic Walking. Wysyłki realizujemy w 24 godziny. Zapraszamy do zakupów.