Żegnamy Mariana Kubickiego – skrzypka i popularyzatora muzyki Regionu Kozła Drukuj Email

27 kwietnia 2013 r. w wieku 88 lat zmarł Marian Kubicki (ur. 08.09.1924r.) - skrzypek i popularyzator muzyki Regionu Kozła -  wspaniały człowiek, który w  swym długim życiu udzielał się w różnych dziedzinach. Do ostatnich dni grał w kapeli koźlarskiej "Wesele Przyprostyńskie", był strażakiem i honorowym prezesem OSP w Przyprostyni.


Posiadał wiele odznaczeń i tytułów honorowych , a w 2004r. został laureatem nagrody im. Oskara Kolberga " Za zasługi dla kultury ludowej".


Cała brać koźlarzy i dudziarzy składa rodzinie głębokie kondolencje i łączy się w żalu i smutku. (foto.Wojciech Waloch). Wyrazy współczucia składa również rodzinie zmarłego Kapituła Regionu Kozła ze starostą Tomaszem Kurasińskim.


Msza żałobna i pogrzeb śp. Mariana Kubickiego odbędzie w dniu 30 kwietnia 2013r, na cmentarzu w Przyprostyni.Marian Kubicki w towarzystwie Henryka Skotarczyka i Władysława Mazura.

Marian Kubicki w towarzystwie Henryka Skotarczyka i Władysława Mazura

 

Unihokej to dyscyplina, która zafascynowała firmę Azetx Piotra Czarczyńskiego, generalnego przedstawiciela marki Qmax z Finlandii. Główna siedziba firmy mieści się w Koninie, gdzie produkowane są  bandy, bramki, kije do unihokeja, piłeczki z certyfikatem IFF oraz inny asortyment sportowy. W naszym internetowym sklepie www.azetx.pl znajdziecie państwo pełną ofertę sprzętu sportowego do unihokeja i rekreacyjnego do Nordic Walking. Wysyłki realizujemy w 24 godziny. Zapraszamy do zakupów.