Taaaka ryba – VI Drużynowe Spławikowe Zawody Wędkarskie Regionu Kozła Drukuj Email

1 maja na Pł. Kanale Obry w Jaromierzu (gm. Siedlec) rozegrano szóste już zawody wędkarskie Regionu Kozła. Gospodarzem tegorocznych zawodów było Koło Wędkarskie nr 1 w Kargowej, pod kierownictwem p. Edmunda Webera. Kargowiacy znakomicie przygotowali stanowiska , zapewnili całą obsługę techniczną oraz sędziowską. Wędkarzom sprzyjała pogoda, a dobre przygotowanie miejsc do połowu sprawiły, że zawody odbyły się w zaplanowanym czasie.


Uzyskane w czasie trzygodzinnego połowu wyniki świadczyły o tym, że nie we wszystkich sektorach można było liczyć na dobre wyniki. Najlepiej szło wędkarzom w sektorze C, a najsłabiej w środkowym B, gdzie ryba nie brała tak dobrze, jak na odcinkach początkowych i końcowych. Rekordzistą w ilości złowionych ryb okazał się Marcin Pobol z Kargowej, który osiągnął 5730 pkt. Drugi z kolei zawodnik – Roman Klemba z Babimostu miał 3585 pkt, a trzeci Andrzej Konieczek z Babimostu 2820 pkt. Dla wyników drużynowych liczyły się jednak zajęte miejsca w poszczególnych sektorach, co sprawiło, że na pierwszym miejscu ulokowała się drużyna z Kargowej, druga lokata przypadła zawodnikom z Babimostu, a trzecie miejsce drużynie z koła Zbąszyń 3. Wśród męskiego grona gościliśmy w tym roku jedyną kobietę ze Zbąszynka p. Halinę Mikołajczak.

Po wyczerpaniu czasu przeznaczonego na połów nastąpiło ważenie ryb oraz ustalanie kolejności zajętych miejsc w poszczególnych sektorach. Wszystkie wyłowione ryby zostały następnie wpuszczone z powrotem do kanału. Na podsumowanie zawodów wszyscy spotkali się w świetlicy wiejskiej w Jaromierzu, gdzie nastąpiło wręczenie nagród w poszczególnych kategoriach. Honory podczas dekorowania i nagradzania zawodników czynili przybyli na to podsumowanie burmistrzowie z Kargowy – p. Sebastian Ciemnoczołowski oraz Krzysztof Woziński. Po spożyciu ciepłego posiłku zakończono tę imprezę, umawiając się na kolejne zawody w następnym roku w gminie Babimost.

Poniżej przedstawiamy szczegółowy wykaz osiągniętych wyników podczas majowych zawodów.

I. Kolejność drużyn:

1. Kargowa

2. Babimost

3. Zbąszyń 3

4. Zbąszyń 2

5. Zbąszynek

6. Zbąszyń 1

II. Wyniki indywidualne:

1. Marcin Pobol – Kargowa

2. Roman Klemba – Babimost

3. Andrzej Konieczek – Babimost

4. Krzysztof Weber – Kargowa

5. Marek Przeniczka – Zbąszyń 3

6. Jan Przybyła – Zbąszyń 2

7. Wojciech Napierała – Zbąszynek

8. Jan Szymański – Zbąszyń 2

9. Wiesław Skrzypczak – Zbąszyń 3

10. Andrzej Wawrzynowi cz - Kargowa

 

 

Unihokej to dyscyplina, która zafascynowała firmę Azetx Piotra Czarczyńskiego, generalnego przedstawiciela marki Qmax z Finlandii. Główna siedziba firmy mieści się w Koninie, gdzie produkowane są  bandy, bramki, kije do unihokeja, piłeczki z certyfikatem IFF oraz inny asortyment sportowy. W naszym internetowym sklepie www.azetx.pl znajdziecie państwo pełną ofertę sprzętu sportowego do unihokeja i rekreacyjnego do Nordic Walking. Wysyłki realizujemy w 24 godziny. Zapraszamy do zakupów.