Jubileuszowe X Spotkanie Teatrów Szkolnych Regionu Kozła Drukuj Email

W Trzcielu w dniu 8 maja odbyło się jubileuszowe X Spotkanie Teatrów Szkolnych z Regionu Kozła, na które przybyły zespoły z czterech szkół: Brójec, Trzciela, Zbąszynia oraz Babimostu.

Wydarzenie to miało uroczystą oprawę , bowiem do występów zaproszono także tancerzy i piosenkarzy z Trzciela, których prowadzi p. Agnieszka Białowąs, a z zaprzyjaźnionej szkoły w Falkenbergu (Niemcy) przybyła delegacja składająca się z tancerzy, którzy dali popis zarówno solowy jak i grupowy. Imprezę uroczyście otworzył dyrektor Zespołu Szkół w Trzcielu p. Dariusz Orzeszko, a nad prawidłowym przebiegiem oraz informowaniem publiczności o kolejnych występach zajmowała się p. Zyta Wojciechowska.

Przed każdym mini - spektaklem prezentowali się tancerze , a w tym czasie młodzi aktorzy mogli na scenie ustawiać swoje dekoracje i rekwizyty. Na początku zatańczyła Grupa Fresh z układem „lekcja strachu”, który otrzymał wyróżnienie w konkursie powiatowym w Międzyrzeczu.

Jako pierwsza zaprezentowała się grupa teatralna „Art – Atak” z Brójca prowadzona przez p. Monikę Filipczuk i Agnieszkę Romańską – Ferenc. Uczniowie przygotowali przedstawienie „ W świecie baśni”. Publiczności występ i stroje aktorów spodobały się , co nagrodzono długimi oklaskami. W przerwie czas umilała grupa taneczna Crazy, prezentująca układ „Akordeonistka”

Pomysłowe przedstawienie zaprezentowała grupa teatralna „Zaczarowana kurtyna” ze Zbąszynia kierowana przez p. Dorotę Sikucińską. Widzowie obejrzeli przedstawienie „Jak wróbelek Elemelek w szkole uczył się literek”. Po ich występie tancerze z grupy Crazy Mini pokazali układ „Kolorowy zawrót głowy.”

Trzecie przedstawienie zostało przygotowane przez uczniów z Babimostu, kierowanych przez p. Annę Mężyńską – Bobryko. Tematem tego występu było ukazanie zniknięcia królewiczów, którzy pozostali tylko w baśniach.

Goście z Niemiec zaprezentowali dwa układy taneczne, jeden grupowy w wykonaniu sześciu dziewcząt i drugi solowy, w którym młody tancerz znakomicie naśladował Michaela Jacksona. Brawa z sali były gromkie i długotrwałe.

Ostatnia prezentacja teatralna należała do zespołu z Trzciela złożonego z uczniów gimnazjum, którzy przygotowali „Czerwonego kapturka” w języku niemieckim. Przedstawienie to uczniowie opracowali samodzielnie w ramach projektu szkolnego. Opiekunem tego projektu był p. Ireneusz Wojciechowski, a wskazówek artystycznych udzielała p. Anna Spyrka. Występ był zabawny, dobrze zagrany, więc braw nie szczędzono. Na przerwie był pokaz miejscowych Cheerleaderek, a występy zakończyła Weronika Kodrycka (laureatka konkursu powiatowego ) utworem „Szkolny horror”.

Po występach nastąpiło wręczenie młodym aktorom tego przeglądu teatrów szkolnych okolicznościowych upominków.

Niespodziankę przygotował dyrektor szkoły, który ufundował olbrzymi tort dla wszystkich uczestników tego wydarzenia.
 

Unihokej to dyscyplina, która zafascynowała firmę Azetx Piotra Czarczyńskiego, generalnego przedstawiciela marki Qmax z Finlandii. Główna siedziba firmy mieści się w Koninie, gdzie produkowane są  bandy, bramki, kije do unihokeja, piłeczki z certyfikatem IFF oraz inny asortyment sportowy. W naszym internetowym sklepie www.azetx.pl znajdziecie państwo pełną ofertę sprzętu sportowego do unihokeja i rekreacyjnego do Nordic Walking. Wysyłki realizujemy w 24 godziny. Zapraszamy do zakupów.