Bieg Zbąskich czeka na biegaczy! Drukuj Email


Przypominamy, że tylko do końca czerwca opłata za start w 26. edycji Ogólnopolskiego Biegu Zbąskich wynosi 50 zł. Biegacze, którzy zaplanowali sobie start 22 września w tym półmaratonie, do końca miesiąca mogą dokonywać opłat na konto Komitetu Organizacyjnego  (szczegółowe dane w Regulaminie na stronie Biegu: http://www.biegzbaskich.pl/regulamin.pdf).


Jeżeli Państwo się jednak jeszcze wahają, czy przyjechać do Zbąszynia, postaram się pokazać argumenty przemawiające za udziałem w tej imprezie.

Po pierwsze - trasa. Oczywiście atestowana. Pierwszorzędna jedna pętla dookoła malowniczego Jeziora Błędno, które ma ponad 740 ha powierzchni, czyli akurat tyle, by dobrze się biegało wokół. Na początku trasy jedna mała pętla w mieście, ale później żadnego kluczenia uliczkami po osiedlach nawrotek i agrafek – później już tylko prosto: przez miasto, okoliczne wioski, lasy i pola.

Po drugie  - my. Staramy się, aby każdy Gość – Biegaczka czy Biegacz, a nawet dzieci Biegaczy, poczuli się u nas dobrze – komfortowo, swobodnie. Dla grodu Zbąskich organizacja takiej imprezy jest nie lada wydarzeniem. Dlatego wszyscy się staramy, żeby nasi Goście myśleli o nas dobrze, kiedy wyjadą z naszego miasta. Może kiedyś do nas wrócą? Może wrócą na rejs żaglówką, może popływają windsurfingiem albo po prostu pójdą na grzyby?

Po trzecie – inni biegacze. Niektórzy przyjeżdżają co rok, znamy się z widzenia. O Biegu mówią dobrze, więc wracają: wielu tu właśnie porobiło życiówki, bo trasa świetna, bo pogoda wrześniowa często sprzyja, bo jesień to akurat czas ich dobrej biegowej formy. Inni wracają, bo Bieg Zbąskich to dla nich przetarcie przed poznańskim maratonem. A jeszcze inni przyjeżdżają pierwszy raz: są to zarówno ci doświadczeni, jak i debiutanci. Często chcą zobaczyć, czy dobre recenzje są prawdziwe i nie rozczarowują się. A debiutanci mówią o „Zbąskich” z sentymentem, wiadomo.

Po czwarte – wolontariusze i lokalni ofiarodawcy. Impreza nigdy nie miała Wielkiego Sponsora, dlatego do zawsze liczyliśmy na dobre chęci naszych znajomych i sąsiadów, bliższych i dalszych nieznajomych. To, czego nie jesteśmy w stanie kupić, jesteśmy w stanie zrobić pracą rąk wolontariuszy. Możecie na nich liczyć.

Po piąte – biegi dla dzieci i młodzieży. Od początku impreza miała mieć charakter egalitarny, nie tylko w Biegu Głównym – gdzie obok profesjonalnych biegaczy stają do walki amatorzy. Najmłodsi, podzieleni na odpowiednie kategorie grupowe, walczą z wielką zaciętością o każdy metr. Uczą się, czym jest sportowa rywalizacja a wielu z  nich stanie na Starcie Biegu Głównego za kilka lat.

Po szóste – i po siódme, po ósme…  Po prostu zapisz się, wystartuj, a zobaczysz, że powodów startu w Ogólnopolskim Biegu Zbąskich 22 września w Zbąszyniu jest znacznie więcej.

 

Unihokej to dyscyplina, która zafascynowała firmę Azetx Piotra Czarczyńskiego, generalnego przedstawiciela marki Qmax z Finlandii. Główna siedziba firmy mieści się w Koninie, gdzie produkowane są  bandy, bramki, kije do unihokeja, piłeczki z certyfikatem IFF oraz inny asortyment sportowy. W naszym internetowym sklepie www.azetx.pl znajdziecie państwo pełną ofertę sprzętu sportowego do unihokeja i rekreacyjnego do Nordic Walking. Wysyłki realizujemy w 24 godziny. Zapraszamy do zakupów.