Nagrody Regionu Kozła rozdane Drukuj Email

Na sobotnim balu Regionu Kozła, który w tym roku miał miejsce w zbąszyńskim „Senatorze”  odbyła się uroczystość wręczenia dorocznych nagród Regionu Kozła. Laureatami , wybranymi przez Kapitułę, zostali:

- w kategorii zwykłej indywidualnej – Gabriela Kamińska, opiekunka zespołu „Przyprostyńskie Koziołki”, który prowadzi ten zespół  już od 1998 r., a obecnie kształci ponad 50 tancerzy.

- w kategorii zwykłej zespołowej – zespół śpiewaczy „Wiwat” z Podmokli Małych, założony w 2005 roku, składający się z 23 osób i prowadzony przez p. Zofię Janeczek,

- w kategorii honorowej dla osób spoza regionu – poseł na Sejm RP p. Jakub Rutnicki, który od wielu lat angażuje się w pomoc dla gmin Regionu Kozła,

- w kategorii wyróżnienie dla firmy – statuetkę koźlarza przyznano Zakładom Mięsnym „Sobkowiak” z Siedlca, która daje zatrudnienie ponad 700 osobom i przyczynia się do rozwoju gospodarczego regionu.

Ponadto wyróżnienia w postaci statuetek i dyplomów otrzymali:  Maksymilian Celeda – doradca ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Bogdana Zdrojewskiego,

- Wojciech Kwiatkowski – dyrektor departamentu finansów z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego,

- Emilia Dunal – dyrektor departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich z Wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego,

- Hanna Grunt- prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z Poznania.  Nieobecni w tym dniu ( E. Dunal, W. Kwiatkowski i M. Celeda) otrzymają przyznane im wyróżnienia podczas uroczystości otwarcia Filharmonii Folkloru Polskiego, która odbędzie się we wrześniu w Zbąszyniu.

Nagrody wręczał starosta Regionu Kozła – Tomasz Kurasiński w towarzystwie zastępcy starosty – Marii Górnej – Bobrowskiej.  Oprawę muzyczną przygotowali  seniorzy – muzycy  , stanowiący na ten wieczór kapelę koźlarską w składzie, Jan Prządka – skrzypce, Barnard Kasper – kozioł, Edward Kolendowicz – klarnet.  Po zakończeniu ceremonii nagradzania, Starosta zaprosił obecnych do miłej zabawy.  Przebieg tej imprezy prezentujemy na załączonych zdjęciach. 

Unihokej to dyscyplina, która zafascynowała firmę Azetx Piotra Czarczyńskiego, generalnego przedstawiciela marki Qmax z Finlandii. Główna siedziba firmy mieści się w Koninie, gdzie produkowane są  bandy, bramki, kije do unihokeja, piłeczki z certyfikatem IFF oraz inny asortyment sportowy. W naszym internetowym sklepie www.azetx.pl znajdziecie państwo pełną ofertę sprzętu sportowego do unihokeja i rekreacyjnego do Nordic Walking. Wysyłki realizujemy w 24 godziny. Zapraszamy do zakupów.