XVI Bieg Kargowiaka Drukuj Email

W dniach 22-23 maja 2014r. na terenach przyległych do Gimnazjum w Kargowej rozegrano XVI bieg przełajowy „Kargowiak 2014”.

Udział w zawodach wzięło 632 uczniów, a impreza ta została zgłoszona do ogólnopolskiej akcji Polska Biega. W pierwszym dniu 22 maja 2014r. od godz. 10.00 biegli najmłodsi w kategoriach:  od lat 3 do lat 6, następnie uczniowie klas I do VI szkoły podstawowej oraz uczniowie gimnazjalni. Na zakończenie rozegrano bieg główny na dystansie 1500 m, w którym prym wiedli:


a)      W kategorii dziewcząt: Paulina Bielińska, Ola Kaźmierczak k Julia Wojtas

b)      W kategorii chłopców: Tobiasz Lange, Patryk Krauze oraz Krzysztof Woch

Organizacji tej formy sportowej rywalizacji i jednocześnie propagowania czynnej rekreacji podjęło się Gimnazjum w Kargowej, które w tym celu pozyskało niezbędne środki na organizację oraz nagrody od następujących sponsorów: Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Ośrodka Pomocy Społecznej w Kargowej, Stowarzyszenia Gmin Rzeczypospolitej Polskiej Region Kozła, Nestle SA. Jednocześnie organizatorzy wyrażają serdeczne podziękowanie wszystkim nauczycielom, którzy przyczynili się do przeprowadzenia tej wspaniałej imprezy.

Załącznik: Lista zwycięzców w poszczególnych kategoriach.


 

Unihokej to dyscyplina, która zafascynowała firmę Azetx Piotra Czarczyńskiego, generalnego przedstawiciela marki Qmax z Finlandii. Główna siedziba firmy mieści się w Koninie, gdzie produkowane są  bandy, bramki, kije do unihokeja, piłeczki z certyfikatem IFF oraz inny asortyment sportowy. W naszym internetowym sklepie www.azetx.pl znajdziecie państwo pełną ofertę sprzętu sportowego do unihokeja i rekreacyjnego do Nordic Walking. Wysyłki realizujemy w 24 godziny. Zapraszamy do zakupów.