Relacja z Kapituły w grudniu 2016 r. Drukuj Email

Spotkanie członków Kapituły Regionu Kozła miało miejsce w Janowcu, w Karczmie Taberskich, słynącej z lokalnych potraw i kultywowania tradycji oraz obrzędów  naszego regionu. Tematem spotkania było przygotowanie sprawozdania z działalności Stowarzyszenia Gmin RP Region Kozła na Konferencję, która jest planowana w lutym przyszłego roku. Jednocześnie omówiono założenia planu finansowego, w którym założono wydatkowanie środków na najbardziej tradycyjne imprezy  regionalne( Festiwal Kultury Regionalnej w Nowym Kramsku, Konkurs literacki im. E. Paukszty w Kargowej, Jarmark z jajem w Kosieczynie oraz 43 Biesiada Koźlarska w Zbąszyniu).

Ponadto przewidziano środki na dalsze wydawanie dwumiesięcznika „Podkoziołek” oraz sfinansowanie opracowania albumu o Regionie Kozła, który jest przygotowywany pod redakcją p. Wojciecha Olejniczka. Jednym z punktów tego spotkania była prezentacja założeń do opracowania tego albumu, określenie jego tematyki, układu treściowego oraz ikonograficznego. Koncepcja zaprezentowana przez p. Olejniczka została zaakceptowana , a planowane wydanie założono na rok 2018. Na zakończenie tego spotkania starosta Regionu Jarosław Kaczmarek złożył zebranym życzenia świąteczne i noworoczne, ustalając jednocześnie termin kolejnego spotkania w styczniu 2017 r.


 

Unihokej to dyscyplina, która zafascynowała firmę Azetx Piotra Czarczyńskiego, generalnego przedstawiciela marki Qmax z Finlandii. Główna siedziba firmy mieści się w Koninie, gdzie produkowane są  bandy, bramki, kije do unihokeja, piłeczki z certyfikatem IFF oraz inny asortyment sportowy. W naszym internetowym sklepie www.azetx.pl znajdziecie państwo pełną ofertę sprzętu sportowego do unihokeja i rekreacyjnego do Nordic Walking. Wysyłki realizujemy w 24 godziny. Zapraszamy do zakupów.